Skip to main content

Najpopularniejsze obudowy kominkowe we Wrocławiu

Kominek to element wyposażenia wnętrza, który nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale nadaje mu również wyjątkowego, przytulnego charakteru. Ciepły blask płomienia oraz odpowiednio dopasowana obudowa kominka stworzą razem atmosferę, której nie da się zastąpić niczym innym. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Wrocławia, którzy zdecydowali się nadać swoim salonom wyjątkowego stylu przy pomocy kominka. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad montażem systemu kominkowego w swoim domu, sprawdź koniecznie jakie obudowy kominkowe są najpopularniejsze we Wrocławiu.

Dlaczego warto rozważyć wybór odpowiedniej obudowy kominkowej?

Obudowa kominkowa nie jest obowiązkową częścią kominka, jednak mało kto z niej rezygnuje. Dzieje się tak, ponieważ jest to element, który pełni dwie dość istotne funkcje. Po pierwsze, nowoczesne obudowy kominkowe zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego, gwarantując ciągły obieg powietrza wokół wybranego wkładu kominkowego. Po drugie, obudowa kominkowa wpływa na wygląd wnętrza całego pomieszczenia, dodając mu stylu oraz podkreślając styl, w którym zaaranżowany jest dom.

Rodzaje obudów kominkowych

Czym powinna charakteryzować się obudowa kominkowa?

Warto zapamiętać, że obudowa kominkowa będzie spełniać swoje funkcje tylko wtedy, gdy będzie wykonana z niepalnego materiału. Jest to najistotniejszy wymóg stawiany materiałom, z których tworzy się obudowy kominkowe, którego spełnienie dopuszcza kominek do użytkowania. Oprócz tego warto zadbać, by materiał ten był odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz prosty w czyszczeniu. Tym samym obudowa zachowa reprezentacyjny wygląd na długie lata, a my nie będziemy musieli stosować żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wszystko to sprawia, że niemożliwe staje się obudowanie kominka materiałem takim jak drewno. Większość producentów oferuje rozwiązania z kamienia naturalnego, takiego jak marmur, granit oraz topaz. Równie popularnymi materiałami są odpowiednio wybarwione cegły, a także płyty izolacyjne krzemianowo-wapienne lub wermikulitowe oraz gazbeton. Wszystko zależy od upodobań inwestora oraz stylu w jakim ma być trzymany kominek. A jak to wygląda w przypadku wrocławskich realizacji?
Jakie są najpopularniejsze obudowy kominkowe we Wrocławiu?

1.    Kamień – trwałość, styl i elegancja dla każdego

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o obudowy kominkowe we Wrocławiu jest kamień naturalny. Dzieje się tak głównie z uwagi na jego trwałość, odporność na działanie wysokiej temperatury oraz wyjątkowo elegancki wygląd. Każdy z oferowanych przez naszą firmę kamieni naturalnych idealnie wpisuje się zarówno we wnętrza w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym nadając im szyku i niewymuszonego luksusu, które zachwyca każdego gościa. Co więcej, kamień naturalny łatwo się czyści i nie wymaga specjalnych i drogich zabiegów pielęgnacyjnych.

Wśród kamieni naturalnych najczęściej wybieranych przez klientów możemy wymienić:

  • Marmur – jeden z najszlachetniejszych i najpiękniej prezentujących się kamieni naturalnych. Łatwo poddaje się obróbce, jest wytrzymały, a przy tym prosty w czyszczeniu. Co więcej, jest to niejako synonim luksusu, dlatego wielu mieszkańców Wrocławia decyduje się na marmurową obudowę kominka w swoim domu.
  • Granit – wyjątkowo twardy kamień naturalny, trudny w obróbce, jednak odporny na uszkodzenia i zarysowania.
  • Wapień – miękki kamień łatwy w obróbce, przy tym trwały i pięknie prezentujący się w pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że decydując się na obudowę kominka z wapienia, należy ją poddać odpowiedniej impregnacji.
Kamienne obudowy kominkowe

2.    Surowa, lecz piękna cegła

Kolejnym często spotykanym materiałem jest cegła. Materiał ten wyjątkowo dobrze sprawdza się w modnych obecnie pomieszczeniach w stylu loft oraz nowoczesnych aranżacjach. Ogromnym atutem cegły jest jej powolne nagrzewanie się, a następnie równe i długie oddawanie tego ciepła, co podnosi komfort grzewczy pomieszczenia. Niestety cegła ma również wady w postaci jej porowatej powierzchni, którą należy często czyścić i impregnować.

Ceglane obudowy kominkowe Wrocław

3.    Nowoczesny i lekki gazbeton

Ostatnim z prezentowanych dziś materiałów, który pokochali mieszkańcy Wrocławia jest gazbeton. Jego największą zaletą jest lekkość i prostota obróbki, które sprawiają, że możemy nadać obudowie dowolnie wybrany kształt. Tym samym obudowa kominka z gazbetonu sprawdzi się w każdym stylu architektonicznym, o ile zostanie odpowiednio zaprojektowana. Ciekawe jest również to, że gazbeton może mieć różną gęstość, która przekłada się na odmienną izolacyjność termiczną. Tym samym z gazbetonu można tworzyć obudowy zimne i ciepłe.

Gazbeton, obudowy kominkowe we Wrocławiu

Wybór odpowiedniej obudowy kominkowej to zadanie, które wymaga odrobiny przemyśleń i dopasowania jej stylu do naszej wizji wystroju wnętrza. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy chętnie pomogą w podjęciu decyzji, podpowiadając najlepsze rozwiązania dla danego przypadku, budynku i wnętrza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!