Kominek w domu: rodzaje, montaż, przydatne informacje
Montaż kominka może być znakomitym sposobem na uzyskanie efektywnego źródła ciepła dla domu. Równie ważne są funkcje aranżacyjne tego sprzętu – we wnętrzu, w którym zostanie on zainstalowany, panuje zawsze urokliwy klimat, zachęcający do spędzenia wieczoru przy buzującym ogniu. Kominek przykuwa bowiem wzrok i wpływa na charakter każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie.
Jakie rodzaje kominków są obecnie najpopularniejsze?
Obecnie najczęściej spotyka się trzy rodzaje źródeł ciepła tego rodzaju: kominki otwarte, wolnostojące oraz z wkładem. Pierwszy z wymienionych typów charakteryzuje się otwartym paleniskiem. Z jednej strony pozwala to na łatwą kontrolę procesu spalania, z drugiej jednak – ogranicza efektywność wykorzystania opału. Aby ją zwiększyć, stosuje się wkłady. Wyposażone w nie kominki posiadają zamykane drzwi przednie, wykonane ze szkła o wysokiej odporności. Sam proces spalania odbywa się w nich w specjalnej komorze. Kominki wolnostojące składają się natomiast z zamkniętego paleniska i fabrycznej obudowy, wykonanej z żeliwa lub stali. Pozwala to na bardzo szybki montaż. Zastanawiasz się gdzie wyrzucić lub w jaki sposób wykorzystać popiół z kominka? W naszym artykule https://www.kominkilexus.pl/co-zrobic-z-popiolem-z-kominka znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Jak wybrać firmę do montażu kominka?
Sam proces instalacji kominka warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Uzyskamy dzięki temu gwarancję, że będzie on funkcjonował w sposób nie tylko w pełni wydajny, lecz również bezpieczny. Wybierając ekipę, która przeprowadzi montaż kominka we Wrocławiu lub innym mieście o podobnej wielkości, powinniśmy zwrócić uwagę na jej fachowość i doświadczenie. Warto na przykład sprawdzić opinie, jakie na temat danego przedsiębiorstwa krążą w internecie. Niektóre spośród renomowanych firm służą również swoją wiedzą, udostępniając ją zarówno na własnych stronach, jak i w formie materiałów w popularnych serwisach wideo.
Na jakim etapie budowy wykonuje się montaż kominka?
Tak naprawdę, montaż kominka najlepiej przeprowadzić po doprowadzeniu budowy do stanu surowego zamkniętego, jednak jeszcze przed pracami wykończeniowymi. Oczywiście wykonanie działań w tym zakresie powinno być poprzedzone postawieniem komina. Jeżeli jest on murowany – prace instalacyjne będą obejmowały montaż w nim wkładu oraz podłączenie go w odpowiedni sposób do systemu odprowadzającego dym, powstający w procesie spalania paliwa stałego.
Skontaktuj się z naszym ekspertem: